XC6223N14BPR-G
MFR.Part #
XC6223N14BPR-G
JLCPCB Part #
C5834663
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 1.4V 100uA 300mA 5.5V 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS