XC6222D301MR-G
MFR.Part #
XC6222D301MR-G
JLCPCB Part #
C5834611
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 120mV@(300mA) 3V 65dB@(1kHz) 6V 700mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS