XC6222C35BER-G
MFR.Part #
XC6222C35BER-G
JLCPCB Part #
C3745552
Package
USP-6C
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 200mV@(300mA) 3.5V 65dB@(1kHz) 6V 700mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive USP-6C Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS