XC6222C301PR-G
MFR.Part #
XC6222C301PR-G
JLCPCB Part #
C3745162
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 200mV@(300mA) 3V 65dB@(1kHz) 6V 700mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS