XC6222C27BER-G
MFR.Part #
XC6222C27BER-G
JLCPCB Part #
C3746381
Package
USP-6C
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 2.7V 260mV@(300mA) 65dB@(1kHz) 6V 700mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive USP-6C Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS