XC6221B12BMR-G
MFR.Part #
XC6221B12BMR-G
JLCPCB Part #
C216632
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 200mA 25uA 6V 70dB@(1kHz) 80mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS