XC6217B34ANR-G
MFR.Part #
XC6217B34ANR-G
JLCPCB Part #
C3748263
Package
SSOT-24
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 140mV@(100mA) 200mA 3.4V 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SSOT-24 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS