XC6209F25ADR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6209F25ADR-G
JLCPCB Part #
C3750445
Package
USP-6B
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 2.5V 290mV@(100mA) 300mA 70dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive USP-6B Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS