XC6203P332FR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6203P332FR-G
JLCPCB Part #
C6754048
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃ 1 150mV@(100mA)、300mV@(200mA) 3.3V 400mA 8V 8uA Fixed Over Current Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS