XC6201P502MR-G
MFR.Part #
XC6201P502MR-G
JLCPCB Part #
C2891254
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 200mA 2uA 400mV@(200mA) 5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS