XC6201P302MR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6201P302MR-G
JLCPCB Part #
C2891253
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 250mA 2uA 3V 400mV@(200mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS