XC6201P282MR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6201P282MR-G
JLCPCB Part #
C3746579
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 2.8V 250mA 2uA 400mV@(200mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS