CI30N65SM
Extended
Manufacturer
Tokmas
MFR.Part #
CI30N65SM
JLCPCB Part #
C3010930
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 1.7nF 171W 2.3V 30A 650V 65mΩ@20V 65nC 77pF N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS