UA78M33CKVURG3
MFR.Part #
UA78M33CKVURG3
JLCPCB Part #
C2862383
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 25V 2V 3.3V 40uV 500mA 62dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS