UA78M12CKVURG3
MFR.Part #
UA78M12CKVURG3
JLCPCB Part #
C2866050
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2V 30V 500mA 55dB@(120Hz) 75uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS