UA78M12CKC
MFR.Part #
UA78M12CKC
JLCPCB Part #
C3745395
Package
TO-220-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2V 30V 500mA 55dB@(120Hz) 6mA 75uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS