UA78M10CKC
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
UA78M10CKC
JLCPCB Part #
C3746374
Package
TO-220-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 10V 28V 2V 500mA 55dB@(120Hz) 64uV 6mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators