TVS1800DRVR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TVS1800DRVR
JLCPCB Part #
C2649846
Package
WSON-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 116pF 18V 21.3V 22.8V 40A@8/20us 500pA 960W@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional WSON-6(2x2) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS