TPS799285YZUR
MFR.Part #
TPS799285YZUR
JLCPCB Part #
C2879499
Package
DSBGA-5(0.97x1.34)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 175mV@(200mA) 2.85V 200mA 30uVrms 40uA 6.5V 66dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive DSBGA-5(0.97x1.34) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS