TPS797285DCKR
MFR.Part #
TPS797285DCKR
JLCPCB Part #
C2873093
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.2uA 2.85V 200mV@(10mA) 5.5V 50dB@(100Hz) 50mA Fixed PG Pin、Over Current Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS