TPS79501DRBR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS79501DRBR
JLCPCB Part #
C69080
Package
WSON-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V~5.5V 265uA 39dB@(100kHz)、59dB@(100Hz) 5.5V 500mA Adjustable Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable WSON-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS