TPS780300250DRVR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS780300250DRVR
JLCPCB Part #
C2869080
Package
WSON-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 15dB@(1kHz) 2.5V~3V 250mV@(150mA) 5.5V 500nA 86uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WSON-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS