TPS727285DSER
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS727285DSER
JLCPCB Part #
C2865155
Package
WSON-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.85V 200mV@(200mA) 250mA 45uVrms 5.5V 7.9uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WSON-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS