TPS719285-285DRVR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS719285-285DRVR
JLCPCB Part #
C2876180
Package
WSON-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 160uA 2 2.85V、2.85V 200mA 400mV@(200mA) 6.5V 65dB@(1kHz) 70uVrms Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection WSON-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS