TPS717185DSER
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS717185DSER
JLCPCB Part #
C2876244
Package
WSON-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.85V 150mA 300mV@(150mA) 30uVrms 6.5V 80uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection WSON-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS