TPS40057PWPR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS40057PWPR
JLCPCB Part #
C27994
Package
TSSOP-16-EP
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1MHz 3mA 8V~40V Buck Buck External Yes TSSOP-16-EP DC-DC Converters ROHS