TPS274160BRLHR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS274160BRLHR
JLCPCB Part #
C2797257
Package
QFN-28-EP(4x5)
Description
-40℃~+125℃ 1.35A 160mΩ 4 5V~36V Active High High Side Switch 欠压锁定、集成电荷泵、Overcurrent Protection、Over temperature protection、Short-Circuit Protection QFN-28-EP(4x5) Power Distribution Switches ROHS