TPS2010PW
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS2010PW
Description
-40℃~+85℃ 1 2.7V~5.5V 200mA 50mΩ Active Low High Side Switch Short-Circuit Protection(SCP)、Undervoltage Protection(UVP)、Overcurrent Protection(OCP)、Overtemperature protection (OTP) - Power Distribution Switches ROHS