TPS1H200AQDGNRQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS1H200AQDGNRQ1
JLCPCB Part #
C2653785
Package
EMSOP-8-EP
Description
-40℃~+125℃ 1 2.5A 200mΩ 3.4V~40V High Side Switch Under-voltage lockout、Reverse voltage protection、Integrated charge pump、Overcurrent Protection、Over temperature protection、Short-Circuit Protection EMSOP-8-EP Power Distribution Switches ROHS