TPS1100PW
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS1100PW
JLCPCB Part #
C5802661
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+150℃ 1 P-Channel 1.27A 1.5V 15V 180mΩ@10V 5.45nC@10V 504mW TSSOP-8 MOSFETs ROHS