TPL0102-100RUCR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPL0102-100RUCR
JLCPCB Part #
C2649365
Package
QFN-14(2x2)
Description
-40℃~+85℃ 0.5LSB 100kΩ 1uA 2 2.7V~5.5V 229kHz 256 92ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% QFN-14(2x2) Digital Potentiometers ROHS