TLV1117LV25DCYT
MFR.Part #
TLV1117LV25DCYT
JLCPCB Part #
C2872205
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uA 1A 2.5V 455mV@(1A) 5.5V 60uVrms 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS