TLV1117-18CDRJR
MFR.Part #
TLV1117-18CDRJR
JLCPCB Part #
C2876159
Package
WSON-8-EP(4x4)
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 1.8V 15V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive WSON-8-EP(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS