TLV1117-15IDCY
MFR.Part #
TLV1117-15IDCY
JLCPCB Part #
C2859697
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 1.5V 15V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS