TL750M12CKVURG3
MFR.Part #
TL750M12CKVURG3
JLCPCB Part #
C2869139
Package
TO-252
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1000uV 11.76V~12.24V 26V 55dB@(120Hz) 600mV@(750mA) 750mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS