TL750M10CKTE
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TL750M10CKTE
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1000uV 10V 26V 55dB@(120Hz) 600mV@(750mA) 750mA Fixed Over Current Protection、Over Voltage Protection、Thermal Shutdown Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS