TL1963A-15DCYR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TL1963A-15DCYR
JLCPCB Part #
C2864123
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.5V 1mA 20V 340mV@(1.5A) 40uVrms 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS