SN74LVCH16543ADGG
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74LVCH16543ADGG
JLCPCB Part #
C6297205
Package
TSSOP-56
Description
-40℃~+85℃ 1 1.65V~3.6V 16 20uA 24mA 24mA 5.4ns@3.3V,50pF 74LVCH Bidirectional Tri-State TSSOP-56 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS