SN74LVCH16541ADLR
MFR.Part #
SN74LVCH16541ADLR
JLCPCB Part #
C1879758
Package
SSOP-48-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 2 20uA 24mA 24mA 74LVCH 8 Tri-State Unidirectional SSOP-48-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS