SN74LVCH16240ADGG
MFR.Part #
SN74LVCH16240ADGG
JLCPCB Part #
C3755149
Package
TSSOP-48
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 24mA 24mA 4 4 74LVCH Tri-State TSSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS