SN74F244NE4
MFR.Part #
SN74F244NE4
JLCPCB Part #
C20345697
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 3.6ns@5V,50pF 4.5V~5.5V 64mA 74F 8 Tri-State Unidirectional PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS