SN74F244N
MFR.Part #
SN74F244N
JLCPCB Part #
C1548129
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS