SN74F2245N
MFR.Part #
SN74F2245N
JLCPCB Part #
C3753596
Package
DIP-20
Description
0℃~+70℃ 100mA 12mA 3mA 4.5V~5.5V 74F Bidirectional Tri-State DIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers