SN74F125NS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74F125NS
JLCPCB Part #
C3753341
Package
SO-14
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State Unidirectional SO-14 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS