SN74ALVCH16543DL
MFR.Part #
SN74ALVCH16543DL
JLCPCB Part #
C1548952
Package
SSOP-56-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1 1.65V~3.6V 16 24mA 24mA 40uA 74ALVCH Bidirectional Tri-State SSOP-56-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS