SN74ALVCH16240DL
MFR.Part #
SN74ALVCH16240DL
JLCPCB Part #
C1548509
Package
SSOP-48-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 24mA 24mA 4 4 40uA 74ALVCH Tri-State Unidirectional SSOP-48-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS