SN74ALS240ADBR
MFR.Part #
SN74ALS240ADBR
JLCPCB Part #
C1879756
Package
SSOP-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 24mA 25mA 4 4.5V~5.5V 74ALS Tri-State SSOP-20-208mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS