SN74ACT240PW
MFR.Part #
SN74ACT240PW
JLCPCB Part #
C1548169
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 4 4.5V~5.5V 40uA 74ACT Tri-State TSSOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS