SN74ABT640PW
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74ABT640PW
JLCPCB Part #
C3587135
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 1 32mA 4.5V~5.5V 64mA 74ABT 8 Tri-State TSSOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS