SN74ABT640DW
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74ABT640DW
JLCPCB Part #
C1548451
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1 250uA 32mA 4.5V~5.5V 4.9ns@5V,50pF 64mA 74ABT 8 Bidirectional Tri-State SOIC-20-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS